Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cedare loc parcare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cedare loc parcare

As dori sa stiu daca din punct de vedere legal se poate ceda locul de parcare al unei masini a carei proprietara sunt, catre o firma infiintata de mine. Am facut un contract de comodat prin care eu, in calitate de persoana fizica, ofer spre folosinta masina firmei mele. Activitatea firmei va incepe la data de 1 august, iar eu dorec sa solicit primariei acordarea unui loc de parcare pentru masina si nu stiu daca sa solicit aceasta in nume personal, iar apoi pot sa cedez locul de parcare firmei sau daca trebuie sa solicit acest loc de parcare in numele firmei pe care o reprezint.
Multumesc!
Daca deja ati incheiat contractu de comodat cu privire la masina, atunci mai bine faceti cererea in calitate de reprezentant al firmei pe care ati infiintat-o.