Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... drepturile detinutilor politici
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

drepturile detinutilor politici

Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti de ce drepturi beneficiaza detinutii politici condamnati in regimul comunist, si ce ar trebui facut pentru a beneficia de aceste drepturi in cazul in care a fost confiscata averea iar statul roman s-a folosit de ea pina in 1989?
Aceste drepturi sunty prevazute in Legea nr. 221/2009. Urmeaza sa va adresati tribunalului pentru a obtine repararea pagubei produsa prin aceasta condamnrae conform acestei legi