Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... legea 221/2009
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

legea 221/2009

am aflat intimplator astazi despre legea 221/2009. Am si eu o intrebare: bunicul meu, schwab din Banat, a fost deportat si el in 1945 in Rusia. Pe 06.11.1947 el a decedat in minele de carbune din Dombas. Exista posibilitatea de a obtine despagubiri? Una din fetele lui mai traieste. Multumesc anticipat.
da, sigur ca se pot obtine despagubiri.