avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 964 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... pensie limita de varsta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

pensie limita de varsta

Ce trebuie facut ? Incepand din momentul in care omul se hotareste ca vrea sa si depuna dosarul pentru limita de varsta.
Cel mai recent răspuns: Bruta , utilizator 08:35, 11 Septembrie 2007
Face cerere iar unitatea ii intocmeste si depune dosarul de pensie. Contractul de munca va inceta la data primirii deciziei de pensie.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensionare anticipata croi croi Am 31 de ani vechime dintre care 13 ani gr II.Sunt nascuta in 27 ianuarie 1958.Cand pot iesi la pensie anticipat, ce penalizare voi avea . (vezi toată discuția)
Pensionare - limita de varsta bvr bvr Buna ziua! Am un angajat nascut in data de 12.11.1946. In octombrie 2010 doreste sa se pensioneze pentru limita de varsta. Imi puteti spune, va rog, ce ... (vezi toată discuția)
Decizie incetare cim pentru limita de varsta db68tgv db68tgv Cine emite decizia de pensionare a unui profesor care a indeplinit conditiile de pensionare ptr limita de varsta, directorul scolii sau Casa de pensii? (vezi toată discuția)