Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... angajare pensionar
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

angajare pensionar

As dori sa ma reangajez in Surcusala de Distributie Energie Electrica ,sunt de azi pensionar cu o pensie de 1663 lei.Daca i-mi permite legislatia,forma de angajare si care este legea in baza carea as putea sa ma reangajez fara sa-mi fie afectata calitatea de pensionar.Multumesc
puteti fi angajat cu norma redusa de lucru.forma de angajare e conventia civila.
Daca sunteti pensionar de limita de varsta puteti sa va angajati si cu contract individual de munca. Nu exista interdictii in cumulul pensiei cu alte venituri.