Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Transfer la cerere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Transfer la cerere

Lucrez ca f.p. si sunt afectat de restructurare.Am identificat o unitate asemanatoare care are deficit de personal inclusiv functia mea. Doresc sa ma transfer la cerere. Va rog sa ma indrumati ce trebuie sa fac si cum sa procedez.Unde trebuie sa fac cerere,si de la cine sa i-au aprobarile .Multumesc
Intr/adevar, transferul la cerere se face in urma aprobarii cererii functionarului de catre conducatorul autoritatii sau institutiei publice la care se solicita.