Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... autorizari
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

autorizari

forarea unui put, in incinta unei societati comerciale, in scopul alimentarii cu apa potabila, necesita autorizatie de constructie?dar studiu geotehnic?
Dupa cum suna art 3 din Legea 50/1991, se pare ca da.

art. 3 Autorizatia de constructie se elibereaza pentru>
e) lucrari de foraje si escavari necesare in vederea efectuarii studiilor geotehnice, prospectiunilor geologice, exploatarilor de cariere, sonde de gaze si petrol precum si alte exploatari de suprafata sau subterane