Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit IMPOZIT PROFIT
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

IMPOZIT PROFIT

Pentru o societate infiintata in iunie 2009 si la care nu exista venituri in balanta la 31.12.2009,rezultatul fiind pierdere 5800 lei, cum fac declaratie de impozit pe profit la luna iunie 2010?
Dar la 31.03.2010 cum ati facut declaratia 100-rubrica impoz. profit?
Nu am depus-o eu si nici nu am gasit-o, deci nu stiu cum a fost depusa in martie.
Venituri totale anuale 0-52.000, impozit minim anual 2.200 lei.
Daca ati avut pierdere la 30.06 2010 atunci impoz. minim 550 lei decl .si platit..
la trim II ..
meregeti la finante si scoateti o fisa sintetica si veti vedea ce s-a declarat si platit
iulia53, utilizator