Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... despre evacuare dupa divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

despre evacuare dupa divort

sunt divortat de aproape 4 ani.sotia mea a intentat divortul la insistentele parintilor ei cu care nu m-am inteles niciodata si asta dupa 17 ani de casatorie.in hotararea de divort era trecuta si sentinta de evacuare a locuintei-mentionez ca nu m-am prezentat la nici un termen al procesului.dar am continuat sa locuim impreuna inca 6 luni ca sot si sotie(dormeam in acelasi pat,foloseam banii in comun etc.)dupa aceste 6 luni fosta sotie dupa o cearta a mea cu parintii ei si in timpul cat ma aflam la parintii mei in vivita ,a schimbat yala si mi-a interzis sa mai intru in casa.eu nu am intentat actiune de partaj deoarece am sperat ca ne vom impaca.e corect modul cum s-a facut evacuarea?eu chiar nu am nici un drept sa intru in casa?

apartamentul este cumparat in timpul casatoriei.dar eu voiam sa stiu daca nu pot intra in apartament,nu sa locuiesc acolo,din moment ce atat in timpul divortului cat si dupa am locuit impreuna,deci daca era un motiv serios de evacuare,mai locuia cu mine ?

nu am hotaterea de divort,a ramas in casa la fosta sotie
dlp, utilizator
Tocmai pentru asta, colega mea, v-a recomandat sa mergeti cu Politia.