Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenitori
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenitori

Buna ziua!
Imi puteti spune cum se imparte mostenirea(o casa) in situatia urmatoare?
[ link extern ]

Multumesc!
buna seara.
autorii imobilului au avut trei fiice?
ContSters97658, utilizator
Nu. Au avut o fiica si un fiu(Cristina si Marin - cum i-am botezat eu). Maria este sotia lui Marin.
I succesiune defunctul decedat in 1997
mostenitori:
-sot supravietuitor
-cei 2 copii
II succesiune defunctul decedat in 1998
mostenitori:
-sot supravietuitor
-cele 2 fiice
III succesiune def decedat in 2005
-Cristina
-Diana + Bianca prin reprezentarea tatalui lor decedat.
Adica
50% Cristina
25% Diana
25% Bianca
Trist.

Multumesc!
:) asta in cazul in care Cristina a acceptat succesiunile in termen legal...