avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 568 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale decizie asociat unic adaugare obiect de activitate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

decizie asociat unic adaugare obiect de activitate

Buna ziua
Doresc un model de decizie asociat unic al unui Srl. pt introducere de noi obiecte de activitate.
Multumesc anticipat!!!!
Cel mai recent răspuns: Nordical , utilizator 22:35, 8 Septembrie 2021


DECIZIA ASOCIATULUI UNIC
“ SC ………………………….. SRL”
(persoana juridica romana inmatriculata cu nr. J………….., cod unic de inregistrare RO……………….,cu sediul social in………….., Str. ……………nr……….)
NR . /


Subsemnatul,…………………………., cetatean roman, nascut pe data de ………… in …………., domiciliat in, str……….nr…, bl…, ap…, sector…, identificat prin CI seria ….nr …………..., emis de ...........…… la data de…………., in calitate de asociat unic al S.C. “ ………………….. ” S.R.L., am decis urmatoarele :


1. In conformitate cu prevederile Actului Constitutiv, Societatea va introducere urmatoarele obiecte de activitate:
2. Celelalte dispozitii ale Actului Constitutiv raman neschimbate




ASOCIAT UNIC








ANEXA
la Decizia asociatului unic al
sc………………………………………………..srl
nr……………../…………………….. /


Subsemnatul ,………………………….. ,in calitate de asociat unic, declar ca documentul intitulat Decizia asociatului unic nr. / al SC …………………………………… SRL ,contine semne(caractere si spatii).










Semnatura

Multumesc mult pentru raspuns!
Scuze,trebuie sa depun si act constitutiv actualizat,nu??
Mulțumim!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Model decizie asociat unic ContSters115447 ContSters115447 as dori un model pt decizie asociatului unic de a infiinta un punct de lucru,si daca se cere ca decizia sa aiba un numar eu de unde stiu ce numar sa pun? (vezi toată discuția)
Hotararea aga sau decizia asociatului unic de dizlovare a unui srl sandu_valentin sandu_valentin Va rog mult ,ma puteti ajuta si pe mine cu un model de cerere de dizolvare a unui SRL? Am un model dar nu stiu cat de bun este ... (vezi toată discuția)
Model de contract ianasamson ianasamson Buna, ma poate cineva ajuta cu un model de contract de imprumut banesc intre o persoana fizica si o persoana juridica cu indicarea unei persoane fizice in ... (vezi toată discuția)