Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale decizie asociat unic adaugare obiect de activitate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

decizie asociat unic adaugare obiect de activitate

Buna ziua
Doresc un model de decizie asociat unic al unui Srl. pt introducere de noi obiecte de activitate.
Multumesc anticipat!!!!

DECIZIA ASOCIATULUI UNIC
“ SC ………………………….. SRL”
(persoana juridica romana inmatriculata cu nr. J………….., cod unic de inregistrare RO……………….,cu sediul social in………….., Str. ……………nr……….)
NR . /

Subsemnatul,…………………………., cetatean roman, nascut pe data de ………… in …………., domiciliat in, str……….nr…, bl…, ap…, sector…, identificat prin CI seria ….nr …………..., emis de ...........…… la data de…………., in calitate de asociat unic al S.C. “ ………………….. ” S.R.L., am decis urmatoarele :

1. In conformitate cu prevederile Actului Constitutiv, Societatea va introducere urmatoarele obiecte de activitate:
2. Celelalte dispozitii ale Actului Constitutiv raman neschimbate

ASOCIAT UNIC

ANEXA
la Decizia asociatului unic al
sc………………………………………………..srl
nr……………../…………………….. /

Subsemnatul ,………………………….. ,in calitate de asociat unic, declar ca documentul intitulat Decizia asociatului unic nr. / al SC …………………………………… SRL ,contine semne(caractere si spatii).

Semnatura

Multumesc mult pentru raspuns!
Scuze,trebuie sa depun si act constitutiv actualizat,nu??
Mulțumim!