Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale model decizie asociat unic
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

model decizie asociat unic

as dori un model pt decizie asociatului unic de a infiinta un punct de lucru,si daca se cere ca decizia sa aiba un numar eu de unde stiu ce numar sa pun?
Nu exista un model , pur si simplu ii dati titlul "Decizia asociatului unic nr.1 din data de....".
Si scrieti : sc.....srl......cu sediul in.....cui......reprezentata prin .....in calitate de asociat unic si administrator decide: infiintarea unui punct de lucru in.........(adresa exacta) in scopul desfasurarii activitatii societatii.
Data si semnatura.
Succes!
Iata un model:
SC _______________ SRL
Bucuresti, str. ________ nr. __, ap._______ Sector__
J-/-/2---; CUI ___________
Capital Social __________ lei

DECIZIA ASOCIATULUI UNIC AL SC ____________ SRL”
cu sediul in _________________ J_/___/2_____, CUI _____
Nr.___/__________2007

Asociatul Unic, _______________, cetatean roman, nascuta la data de ___________, in _________, jud. _______, domiciliata in _______________________, identificata cu C.I. seria ___ nr._________ eliberat de _______, la data de ______,

DECIDE :

1. In conformitate cu prevederile Actului Constitutiv, Societatea va infiinta un punct de lucru in Localitatea ______, str._______ nr. ___, sector/Judet _____.
2.Se imputerniceste dl./d-na _________, posesorul CI seria _____ nr. _______, eliberata de ________ la data de _______, sa reprezinte interesele societatii la Oficiul Registrului Comertului de pe langa Tribunalul Bucuresti, in vederea indeplinirii formalitatilor necesare inregistrarii mentiunilor de modificare a Actului Constitutiv

ASOCIAT UNIC

Pentru numarul Deciziei ar trebui sa ia un registru in care sa inregistrezi toate deciziile pe care le-ai luat in dsfasurarea activitatii tale. Chiar si alea care nu modfica actul constitutiv si nu se inregistreaza la ORC.
DECIZIA ASOCIATULUI UNIC AL SC ____________ SRL”
Nr.(dati un nr d-v) 1/12.2009
cu sediul in _________________ J_/___/_____, CUI _____

Prin asociatul unic, _______________, cetatean roman, nascuta la data de ___________, in _________, jud. _______, domiciliata in _______________________, identificata cu C.I. seria ___ nr._________ eliberat de _______, la data de ______, CNP_________________________

DECIDE :

1. In conformitate cu prevederile Actului Constitutiv, Societatea va infiinta un punct de lucru in Localitatea ______, str._______ nr. ___, sector/Judet _____.
2. Celelalte dispozitii ale Actului Constitutiv raman neschimbate

Stampilat si semnat

_____________________________________________________________
La aceasta decizie scoateti contorul de cuvinte (anexa deciziei )se scoate in Word

ANEXA
la decizia asociatului unic al SC_______________SRL ,nr .1/1.12.2009

Subsemnatul______________________,declar ca documentul intitulat Decizia asociatului unic nr.___1/1.12.2009 al SC_____________ contine__________semne(caractere si spatii)

Semnatura

__CONTORUL VA FI AICI____

Imputernicirea persoanei o faceti separat,nu il treceti in decizie deoarece decizia o platiti la monitor in functie de contor .
multumesc mult
anexa se scoate pe aceeasi pagina cu decizia,sau pe verso