Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 PFA cod caen 1812
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

PFA cod caen 1812

Buna ziua,
vreau sa infiintez un PFA cu codul caen 1812 si as dori sa stiu daca sunt necesare studii superioare sau este suficienta diploma de bacalaureat.
Multumesc.
Cod CAEN Rev.2 - 1812 - Alte activitati de tiparire n.c.a.
La prima vedere nu va trebuie studii superioare ci o tipografie.
Insa pentru a infiinta un PFA trebuie actul de studii, respectiv diploma de bacalaureat sau alt act de studii ulterior acesteia.