avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 811 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general intreprindere familiala plati la fondul de somaj si de ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

intreprindere familiala plati la fondul de somaj si de pensii

detin o intreprindere familiala dar sunt si salariata cu carte de munca. sunt obligata sa fac plati la fondul de somaj si la fondul de pensii? pina acum am platit doar pentru asigurarile de sanatate.

Alte discuții în legătură

Cine ma lumineaza nicostin nicostin sunt angajat cu carte de munca ca curier,pe langa asta ma PUNE DRACU SA MAI FAC SI ASIGURARI AUTO,SI CA SA FIE TOTUL INTREG AM SI O INTREPRINDERE FAMILIALA ... (vezi toată discuția)
Pf sau af symonika_kreatza symonika_kreatza Buna ziua.Am cateva intrebari.Ce este mai convenabil? Lucrez in constructii si am fost dat in somaj. Eu activez in continuare la acel patron dar nu am nici o ... (vezi toată discuția)
Intreprindere familiala, ce contributii platesc? rodicavr rodicavr Eu si sotul avem o intreprindere familiala, reparam interfoane de bloc, pina acum am platit doar contributia de asigurari sociale de sanatate. Intrebarea mea ... (vezi toată discuția)