avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 273 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cerere de recurs nedatata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cerere de recurs nedatata

am primit o cerere de recurs care este nedatata,am observat cand am vrut sa vad daca este depusa in termenul legal de 15 zile,ce pot face in acest sens,daca poate cineva sa-mi ofere sfaturi,
va multumesc!
Cel mai recent răspuns: ContSters152027 , utilizator 21:12, 8 August 2010
nici eu nu scriu data cand fac recurs...sa para, in caz ca invocati tardivitatea, ca aiuriti:D
Se poate verifica data depunerii recursului la arhiva instantei daca studiati dosarul cauzei ...
Solicitati dosarul Dv. la instanta prin registratura si acolo veti constata daca fata de data cind hotarirea a fost cumunicata partii adverse si data cind cererea de recurs a fost inregistrata oficial este depasit sau nu termenul de 15 zile. In cazul in care cererea a fost expediata prin posta aveti in vedere data expedierii corespondentei.
multumesc mult,asta doresc sa vad daca recursul a fost depus in termen,nu sa cer tardivitatea.
puteti afla daca recursul a fost formulat in termenul legal prevazut de lege doar studiind dosarul.

Alte discuții în legătură

Recurs abuziv agentia nationala pt restituirea proprietatilor? palsecam palsecam PE 26 NOV 2008 AM CASTIGAT UN PROCES IMPOTRIVA AGENTIEI NATIONALE PENTRU RESTITUIREA PROPRIETATILOR. VERDICTUL MI-A FOST COMUNICAT PRIN POSTA PE 21 IANUARIE ... (vezi toată discuția)
Citatie intervenient courvoisier courvoisier Suntem in apel, am depus cerere motivare interventie principala, dar observ ca sunt chemat \"in calitate de intervenient\". Dat fiind faptul ca nu m-am ... (vezi toată discuția)
Roi ludeea ludeea Este obligatoriu registrul de intrari /iesiri la o unitate ? Multumesc! (vezi toată discuția)