Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cerere de recurs nedatata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cerere de recurs nedatata

am primit o cerere de recurs care este nedatata,am observat cand am vrut sa vad daca este depusa in termenul legal de 15 zile,ce pot face in acest sens,daca poate cineva sa-mi ofere sfaturi,
va multumesc!
nici eu nu scriu data cand fac recurs...sa para, in caz ca invocati tardivitatea, ca aiuriti:D
Se poate verifica data depunerii recursului la arhiva instantei daca studiati dosarul cauzei ...
Solicitati dosarul Dv. la instanta prin registratura si acolo veti constata daca fata de data cind hotarirea a fost cumunicata partii adverse si data cind cererea de recurs a fost inregistrata oficial este depasit sau nu termenul de 15 zile. In cazul in care cererea a fost expediata prin posta aveti in vedere data expedierii corespondentei.
multumesc mult,asta doresc sa vad daca recursul a fost depus in termen,nu sa cer tardivitatea.
puteti afla daca recursul a fost formulat in termenul legal prevazut de lege doar studiind dosarul.