avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 589 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... date necunoscute despre debitor
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

date necunoscute despre debitor

Buna ziua,
Am un debitor care este sub incidenta legii 85/2006 si as dori sa inscriu creanta. Ce fel de cerere trebuie depusa laORC pt a afla nr dosarului, datele, etc.? Multumesc
cerere de infomare debitor
imi puteti da un exemplu? multumesc
Puteti cauta pe portalul instantelor de judecata, la Tribunalul de la sediul debitorului, unde veti gasi numarul de dosar si termenele pentru inscrierea creantelor.
Puteti verifica si aici: [ link extern ]
NU STIU NR DE DOSAR
alina_cj a scris:

NU STIU NR DE DOSAR
[/quot}

Nu trebuie sa-l stiti.
Trebuie doar sa introduceti numele debitorului si veti afla si numarul de dosar.
Pe celalalt site puteti introduce CIF-ul debitorului si veti afla mai multe informatii.
Daca nu va descurcati dati-mi un mesaj cu numele debitorului si CIF-ul acestuia si va ajut.

Alte discuții în legătură

Inscriere la masa credala georgia78 georgia78 poate sa-mi spuna si mie cineva care este procedura de recuperare a unor debite de catre primarie in cazul firmelor care intra in procedura insolventei? am ... (vezi toată discuția)
Care este modalitatea de a afla daca am un proces pe rol? MIHAELA DUMITRESCU MIHAELA DUMITRESCU BUNA ZIUA. VA ROG MULT DACA PUTETI SA-MI SPUNETI,CARE ESTE MODALITATEA DE A AFLA DACA AM UN PROCES PE ROL, IN CAZUL IN CARE NU LOCUIESC LA ADRESA DIN ... (vezi toată discuția)
Daca lichidatorul nu m-a notificat Andrei T Andrei T Daca lichidatorul judiciar nu m-a notificat despre deschiderea procedurii insolventei si falimentului a unei societati debitoare cum pot sa ma inscriu la masa ... (vezi toată discuția)