Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... valabilitate sediu
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

valabilitate sediu

Buna ziua,

As dori sa stiu daca exista o perioada de timp in care se sterge sediul social al firmei de la ONRC, dupa parasirea spatiului care a functionat ca sediu social?
Ce se intampla, din punct de vedere legal, daca dupa stergerea vechiului sediu social firma nu reuseste sa gaseasca un nou sediu?
Va multumesc.
atata timp cat nu se efectueaza modificari la onrc ref la sediul soc, acesta este prezumat a fi tot in imob de la data infiint/ultimei modif aduse.
stergerea/modificarea sediului nu opereaza dc nu ai un alt sediu pt a fi inregis.
registratorii orc nu efectueaza modificari dc nu prezinti un alt sediu.
deci nu poate fi "sters" sediul unei soc atata tp cat nu exista un inlocuitor, chiar dc c de comodat pt sediu nu mai este valabil ac va figura in contiunare ca si sediu al soc.