Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... certificat handicapat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

certificat handicapat

Salut,
As vrea sa stiu daca se poate acorda certificat de handicapat pentru o persoana care nu vede deloc cu un ochi operat. Cei de la comisia medicala de expertiza au spus ca trebuie sa nu vada nici cu celalalt ochi in proportie de 70% sa se poata acorda certificat de handicapat. Asta este legea?
Multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~