Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cedare jumatate apartament...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cedare jumatate apartament...

Daca pe contractul de vanzare-cumparare a unui apartament sunt trecuti doi frati (unul dintre ei casatorit iar celalalt nu) si unul dintre ei (cel necasatorit) vrea sa-i lase partea lui celuilalt (sa o cedeze de buna voie), cum ar trebui procedat? Se face un nou act de vanzare cumparare pe numele fratelui care va intra in posesia apartamentului?

Va multumesc.
da, sa-i vanda cota dansului fratelui.sau ii poate face donatie.