Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept de propietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept de propietate

In cazul in care un parinte doreste sa-i dea copilului un sfert din casa e nevoie de semnatura ambilor parinti? In C.F. apare Numele proprietarului apoi 1/1 iar pe randul urmator numele sotului.
Da,este nevoie de semnatura ambilor parinti.
Va multumesc.