Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

Cat costa un divort?
39 lei taxa de timbru,timbru jidiciar de 0,3 lei la care se adauga onorariul avocatului.
Iar aceste cheltuieli de judecata pot fi solicitate si recuperate de la parat in totalitate sau in parte.
Daca nu realizati venituri taxa judiciara este la jumatate.
Daca va angajati avocat, el este cekl care va spune cat il platiti.
oare de ce mie avocatul mi-a spus ca taxele sunt de 150 lei pentru timbru, desigur in afara de onorariul sau ? :wassat:
Cel mai bine va poate raspunde chiar avocatul.. Cred totusi ca suma include si onorariul sau...