Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale schimbare administrator
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

schimbare administrator

Buna ziua!

In cazul in care se doreste schimbarea administratorului, care este procedura ce trebuie urmata?

Multumesc anticipat!
Hotarare Adunarea Generala a Asociatilor+Cerere Oficiul Registrului Comertului+ Taxe ORComertului.

mc

edit later : da, asa este. Eu am uitat (ca restul le fac eu). Am scris doar ce aveam pretentia de la vechiul admin....B-)
ContSters109653, utilizator
Multumesc mult!!
hotarare AGA + act aditional la actul constitutiv+ actul constitutiv actualizat(cu schimbarile mentionate in actul aditional) dosar cu sina 5 timbre de 0,15lei cereri de la reg com + SPECIMENUL DE SEMNATURA AL NOULUI ADMINISTRATOR DAT IN FATA DIRECTORULUI REG COM. + imputernicire
Va multumesc si un sfarsit de saptamana frumos!
Hotarare AGA, act constitutiv actualizat, taxe ONRC.