avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 476 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale schimbare administrator
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

schimbare administrator

Buna ziua!

In cazul in care se doreste schimbarea administratorului, care este procedura ce trebuie urmata?

Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: ContSters109653 , utilizator 10:30, 19 August 2010
Hotarare Adunarea Generala a Asociatilor+Cerere Oficiul Registrului Comertului+ Taxe ORComertului.

mc

edit later : da, asa este. Eu am uitat (ca restul le fac eu). Am scris doar ce aveam pretentia de la vechiul admin....B-)
Ultima modificare: Vineri, 13 August 2010
ContSters109653, utilizator
Multumesc mult!!
hotarare AGA + act aditional la actul constitutiv+ actul constitutiv actualizat(cu schimbarile mentionate in actul aditional) dosar cu sina 5 timbre de 0,15lei cereri de la reg com + SPECIMENUL DE SEMNATURA AL NOULUI ADMINISTRATOR DAT IN FATA DIRECTORULUI REG COM. + imputernicire
Va multumesc si un sfarsit de saptamana frumos!
Hotarare AGA, act constitutiv actualizat, taxe ONRC.

Alte discuții în legătură

Revocare administrator mitrache_v mitrache_v Buna ziua! As dori sa imi dati si mie un model de revocare din functie al unui administrator la un SRL. Va multumesc. (vezi toată discuția)
Iesirea asociatului unic din societate DAIANA_ DAIANA_ Buna ziua. Intrebarea mea poate parea chiar prea simpla, insa stiu ca pentru ce se tot intampla la registru....referentul te poate intoarce imediat cu dosarul, ... (vezi toată discuția)
Numire administrator srl elsa_a elsa_a buna ziua! as avea doua nelamuriri, legate de numirea/revocarea din functia de administrator al unui SRL: 1. este posibil ca in cazul aga asociatul sa ... (vezi toată discuția)