Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... INTABULAREA
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

INTABULAREA

BUNA SEARA
INDRAZNESC SA VA PUN O INTREBARE
DUPA DOBINDIREA SUCCESIUNII ,DUPA ELIBERAREA CERTIFICATULUI DE MOSTENITOR
NOTARIATUL TRECE IN CARTEA FUNCIARA ACEASTA OPERATIE
DACA DA AM RUGAMINTEA SA-MI DATI DETALII
VA MULTUMESC ANTICIPAT TUTUROR
da,ar treb sa faceti si partajul
dvs trebuie sa faceti cerere pt intabularea imobilului. cererea o depuneti la notariat si notarul se va ocupa de formele catre inscrierea in cartea funciara.