Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... taxa executor judecatoresc
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

taxa executor judecatoresc

va rog o informatie...

s-a platit o suma x lei (valoarea maxima) drept onorariu executor judecatoresc.

daca se ajunge la licitatie pentru recuperarea dreptului debitorului, exista cheltuieli suplimentare care se aduaga la acesta suma x lei, sau aceasta suma de x lei acopera toate actiunile pe care executorul judecatoresc le face (publicare licitatie, eventuala expertiza, licitatia in sine)?

multumesc.

Se vor adauga.
abcdeadi a scris:

Se vor adauga.

va rog frumos,
cineva ar putea sa-mi spuna cat ar putea fi aceasta suma legata de licitatie (este vorba de o taxa fixa sau de un procent din valoarea licitatiei, sau de amandoua!!??)

multumesc frumos