avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 567 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... intocmire acte proprietate locuinta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

intocmire acte proprietate locuinta

parintii mei au construit casa in anul 1968.Atunci nu se faceau acte,dar au rol la primarie si si platesc toate taxele.Cum sa procedeze sa si faca acte pentru locuinta?
Cel mai recent răspuns: andymaurul , utilizator 06:12, 16 August 2010
Sa promoveze actiune civila la judecatorie-hotarare care sa tina loc de act autentic.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Titlu de proprietate pentru o casa construita fara autorizatie in 1967 Georgeta Anghel (Rusu) Georgeta Anghel (Rusu) Problema pe care o am este legata de dreptul de proprietate asupra imobilului. Pentru teren am obtinut hotarare judecatoreasca care sa tina loc de act ... (vezi toată discuția)
Cum as putea sa fac un act autentic? Mariusik_84 Mariusik_84 Buna ziua, In anul 1974 am cumparat, cu chitanta de mana, un teren si in acelasi an am construit si o casa. Am rol la financiar pe numele meu si platesc ... (vezi toată discuția)
Recunoastere chitanta de mana madalinbm madalinbm Buna ziua. Sunt un locuitor al sectorului 1 din Bucuresti si am o problema cu o chitanta de mana in baza careia s-a intocmit un certificat de ... (vezi toată discuția)