Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contracte de munca !!!!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contracte de munca !!!!

In 13.01.2010 au fost incheiate contracte de munca pe coeficientii din Legea 330, inainte de de aparitia normelor de aplicare. La data de 01.07.2010 s-au facut acte aditionale pentru diminuarea cu 25% a salariilor, si a ramas perioada 13.01.2010 - 31.06.2010 neacoperita, deoarece prin normele de aplicare nu se mai aplicau coeficientii din legea 330, si s-au platit alte sume decat cele din contractele incheiate!! Mentionez de asemenea ca este o institutie bugetara, si am nevoie de ajutor in gasirea unei rezolvari cu privire la perioada neacoperita !!! Va multumesc !!!
sandel25, utilizator