avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1253 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contracte de munca !!!!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contracte de munca !!!!

In 13.01.2010 au fost incheiate contracte de munca pe coeficientii din Legea 330, inainte de de aparitia normelor de aplicare. La data de 01.07.2010 s-au facut acte aditionale pentru diminuarea cu 25% a salariilor, si a ramas perioada 13.01.2010 - 31.06.2010 neacoperita, deoarece prin normele de aplicare nu se mai aplicau coeficientii din legea 330, si s-au platit alte sume decat cele din contractele incheiate!! Mentionez de asemenea ca este o institutie bugetara, si am nevoie de ajutor in gasirea unei rezolvari cu privire la perioada neacoperita !!! Va multumesc !!!
Ultima modificare: Marți, 17 August 2010
sandel25, utilizator

Alte discuții în legătură

Reincadrare pers.bugetar 2011 divele divele Stie cineva cum se face reincadrarea personalului bugetar in 2011 ? Se trece in carnetul de munca diminuarea ce s-a facut in 2010, 25%? Majorarea de 15% la ... (vezi toată discuția)
Reducere 25% asistenti personali Goguvoinicu Goguvoinicu Buna ziua! Am si eu o nelamurire legata de reducerea cu 25% a salariilor asistentilor personali platiti de primarii la cap. 68.02 : cei care primesc ... (vezi toată discuția)
Salarizare monika40 monika40 In luna decembrie 2009 am beneficiat de salariu de merit si la reincadrarea din ianuarie 2010 - conform Legii 330/2009 de salararizare unitara, a aparut o suma ... (vezi toată discuția)