avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1329 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... calcul zile concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

calcul zile concediu de odihna

Buna ziua,
cine poate sa-mi zica si mie, cum se calculeaza zilele de concediu aferente anului 2010, pentru o persoana care intra in preaviz de 30 zile lucratoare incepand cu data de 8 sept.
se ia in calcul si perioada cat este in preaviz sau pana la intrarea in preaviz?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: ginutz_a , utilizator 16:41, 17 August 2010
Perioada de preaviz este perioada sub contract individual de munca cu angajatorul si deci se ia in calculul zilelor de CO.
multumesc1
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Demisia si zilele de concediu izabelaelena izabelaelena Buna seara! Cand inceteaza contractul de munca se calculeaza zilele de concediu efectuate in anul in curs sau in toata perioada lucrata? Exemplu concret: mi-am ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna iban iban cum se procedeaza pentru calculul zilelor de concediu de odihna anual, atunci cand un salariat a avut mai mult de 30 de zile concediu medical pentru anul in ... (vezi toată discuția)
Nr zile concediu de odihna ilaria.ada ilaria.ada buna seara. daca un angajat dintr-o unitate bugetara a fost in concediu medical 6 luni, concediul de odihna se acorda in totalitate sau se calculeaza ... (vezi toată discuția)