Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... calcul zile concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

calcul zile concediu de odihna

Buna ziua,
cine poate sa-mi zica si mie, cum se calculeaza zilele de concediu aferente anului 2010, pentru o persoana care intra in preaviz de 30 zile lucratoare incepand cu data de 8 sept.
se ia in calcul si perioada cat este in preaviz sau pana la intrarea in preaviz?
Multumesc!
Perioada de preaviz este perioada sub contract individual de munca cu angajatorul si deci se ia in calculul zilelor de CO.
multumesc1
~ Conținut șters la cerere ~