Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... noul cod al muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

noul cod al muncii

Mi s-a spus ca dupa noul cod al muncii nu mai conteaza daca ai intrerupere in cartea de munca. Asa este? Am incetat un contract de munca la data de 1 iulie si apoi mi s-a inregistrat un alt contract de munca cu data de 10 iulie. Stiu ca inainte era mai bine ca data la care inceta un contract sa coincida cu data inceperii unui alt contract pentru a nu exista intreruperi in cartea de munca.
perioada cuprinsa intre 1 iulie si 10 iulie nu ti se va lua in calcul la stabirea vechimii in munca.