Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... buna ziua,va rog sa ma ajutati
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

buna ziua,va rog sa ma ajutati

SUNT CERCETAT LA ART 180 CA FAPTUITOR.AM FOST CHEMAT SA MI SE ADUCA LA CUNOSTINTA CA A INCEPUT URMARIREA PENALA ....AM INTELES CA TREBUIE SA SEMNEZ CEVA..DACA NU VOI SEMNA..?POT FACE RECURS?DOSARUL E LA PROCUROR SI NU A AJUNS IN INSTANTA.....INCA UN LUCRU DACA SE INCEPE URMARIREA PENALA INSEAMNA K MI S-A FACUT CAZIER..?
Buna ziua !
Angajati-va un avocat care , raportat la situatia concreta , sa va indrume si sa va apere interesele .
Recurs nu se poate face decat impotriva deciziilor/hotararilor emise in prima instanta .
Inca nu aveti cazier , veti avea daca instanta se va pronunta in sensul condamnarii dvs. , printr-o sentinta/hotarare definitiva si irevocabila .