Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

daca contractul de credit nu este reziliat si ai numai proprire pe salariu se poate ca banca sa treaca si la executare silita am primit mai multa raspunsuri si nu stiu care este mai concret mersi
Da, poate sa va execute si pe alte bunuri.
Daca contractul de credit nu este reziliat, banca nu va incepe executarea silita.
Nu are un temei sa va execute silit, daca ratele creditului se platesc sau cel putin creditul nu este declarat scadent anticipat.
Daca are rate scadente il executa.
Daca are o porire de salariu este logic ca are restante...altfel nu avea...poprirea...

avocat Claudiu Lascoschi