Forum Discuţii juridice Executare silită Taxa timbru-investire B.O
Discuție deschisă în Executare silită

Taxa timbru-investire B.O

Pentru investirea cu formula executorie a unui Bilet la Ordin cat este taxa de timbru? Multumesc.:D
Daca nu le prezentati la plata instanta nu are cum sa le investeasca.
In cazul contradictiei intre valoarea inscrisa in cifre si cea in litere de va tine cont de valoaea inscrisa in litere.
Deci sa prezint totusi B.O bancii si dupa refuz sa le investesc... :stunned:

Inca ceva: am 5 B.O diferite, aceasi firma a emis biletele fara acoperire totala catre societatea noatra, fac o singura cerere de investire pt toate sau cate una pentru fiecare B.O in parte?
Fiecare BO cu cererea lui.

Numai cu refuz se pot investi.
Taxa de timbru se plateste la sediul debitorului? Sau la sediul instantei care investeste B.O cu formula executorie? :stunned:
Fiindca de ex in Bucuresti Judecatoria sectorului 3(unde isi are sediul debitorul) isi are sediul in sectorul 5... :O