Forum Discuţii juridice Achiziţii publice contract in baza OG. 34/2006
Discuție deschisă în Achiziţii publice

contract in baza OG. 34/2006

Am si eu o intrebare legata de o actiune in justitie in urma incheierii unui contract in baza OG.34/2006, in calitate de prestator.
Am efectuat serviciile solicitate conform caietului de sarcini, iar dupa incheierea evenimentelor si semnarea proceselor-verbale de receptie s-au emis facturi catre Beneficiar, care nu a binevoit sa le achite.

As vrea sa inaintez o actiune in justitie, insa as avea nevoie de mai multe informatii legat de aceasta problema si anume:

Cu actiunea trebuie sa ma adresez Tribunalului ? asta dupa cate am citit eu in OG.34.

Ce elemente ar trebui sa contina actiunea?

Multumesc,
Cel mai bine consultati un avocat.
Intemeiati pe 119, asa cum vi s-a confirmat la o alta intrebare, mai devreme. Puteti avea si competenta Curtii, sunt niste discutii, va pot da sugestii din literatura juridica daca doriti sa va promovati singura actiunea si nu apelati la un avocat.