Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua

Buna ziua, a fost semnat in urma cu cateva zile un antecontract de vanzare/cumparare intre proprietarul unei locuinte si parintii mei. Acum urmeaza sa se finalizeze tranzactia, si as dori sa stiu daca cantractul final de v/c se poate semna pe numele meu sau tretuie tot pe numele parintilor mei ?. Va multumesc pt timpul acordat.
Se poate incheia si pe numele dvs. daca asa se doreste.
Daca notarul nu va dori sa a se proceda in acest fel aveti dreptul de a va angaja avocat.
E posibil ca notarul sa nu aiba formular si sa va trimita la avocat pentru redacarea actului sau actelor.

avocat Claudiu Lascoschi