Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... demolare casa neintabulata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

demolare casa neintabulata

Buna ziua,
cum pot sa demolez o casa care nu apara in extrasul de carte funciara, dar pentru care s-a facut o constatare de la primarie cum ca exista pe acel teren.

multumesc anticipat
o intabulezi dupa care scoti autorizatie de demolare si o demolezi:O
Romy a scris:

o intabulezi dupa care scoti autorizatie de demolare si o demolezi:O

Problema este ca pentru a o intabula trebuie sa ma judec cu statul roman, e prea complicat asa! Ce se intampla daca o daram fara autorizatie? Este o casa foarte modesta care nu merita bani si timpi investiti!
Se poate intampla o amenda.