Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... oug 58/2010
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

oug 58/2010

SUNT PENSIONARA SI AM CONTRACT DE COMISION CU O FIRMA DE PREZENTARI PRODUSE TUPPERWARE...TREBUIE SA DEPUN FORMULARE CONFORM ORDONANTEI 58/2010?!

-SOMAJ? SANATATE? PENSII?

VA MULTUMESC!
Exista pareri ale specialistilor care spun ca pensionarii nu se incadreaza in prevederile OUG 58/2010. Oricum, asteptam si alte precizari...............:sorry:
In conformitate cu art 2 din HG791/2010 - Normele metodologice de aplicare a prevederilor art III din Oug 58/2010 pensionarilor nu li se aplca :
' Persoanele asigurate in alte sis , neintegrate in sistemul public de pensii si alte drepturi sociale , precum si persoanelor care au calitatea de pensionari nu le sunt aplicabile prevederile art III din OUG 58/2010'.