Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale CODURI CAEN
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

CODURI CAEN

Buna ziua,
Va rog, cate coduri CAEN pot trece in actul constitutiv la activitati secundare?
Multumsec anticipat!
Tot codul CAEN, mai putin activitatea principala:)
Atata vreme cat nu desfasurati vreo activitate pentru care legea impune conditia obiectului unic, sau nu sunteti in vreo alta situatie speciala, aveti posibilitatea de a introduce toate codurile, care nu se afla sub vreo restrictie..
PS.Mai putin urmatoarele activitati:[ link extern ]
Se taxeaza suplimentar?
Nu se taxeaza suplimentar.
Numai dupa constituirea societatii daca doriti sa introduceti si alte coduri CAEN veti plati suplimentar.