Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... schimbare nume minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

schimbare nume minor

pe 7 august sau implinit 2 ani de cand sunt despartita de sotul meu si sunt divortata de 1 an si 6 luni .as vrea sa stiu cum si in ce conditii s-ar putea sa ii schimb numele fetitei mele in varsta de 3 ani tinand cont ca el nu contribuie cu nimic la cresterea fetitei , pur si simplu nu il intereseaza , nici macar nu o viziteaza.multumesc anticipat
am si eu o problema asemanatoare, numai ca la numele tatalui este linie. eu ce pot face? daca ma casatoresc, pot schimba certificatul de nastere al fetitei, astfel incat , la rubrica tatalui sa apara sotul?
va multumesc