Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale contract de management
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

contract de management

Am nevoie de ajutorul vostru!

Sunt asociat la o societate comerciala (detin 25% din actiuni) si as vrea sa imi fac un contract de management, dar nu prea stiu bine care sunt cerintele. In primul rand, ma intereseaza daca imi pot face un contract de manaegement la firma la care detin actiuni. Am inteles ca un contract de mananegement se incheie intre o persoana fizica si o persoana juridica. Sunt asigurat la fel ca in cazul in care as detine un contract de munca individual? Cum se plateste impozitul: cat plateste firma? cat platesc eu? Acest contract se inregistreaza la ITM sau la o alta institutie?

Astept cu interes raspunsurile voastre. Va multumesc mult.
carmi1181 ti-ai propus sa fii papagalul meu?:))
iar e Romy ”dragutz” cu carmi ...tisk tisk tisk!! in loc sa va concentrati asupra problemei domnisoarei ....PS: foarte dragutz contractul postat de aureliangl ...sper sa nu se supere daca o sa il folosesc in viitor ;))
Nu am vrut sa fiu rau :"> dar ma supar cand cineva posteaza de dragul de a posta, su poate pt premii?#-o
Va multumesc mult pentru raspunsuri!

M.
sper ca nu v-a deranjat rautatile edintre noi :">