avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1852 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... aplicarea L.656/2002 art.23 lit.d si c
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

aplicarea L.656/2002 art.23 lit.d si c

inpotriva unei persoane care mi-a luat si detine un teren obtinut cu acte false incadrandu-se in art 23 lit b si c a L.656/2002 intrucat parchetul refuza solutionarea cauzei aratand ca aceasta fapta nu este de competenta lor( adica aplicarea L.656/2002) cui trebuie sa ma adresez persoana respectiva are titlul de proprietate pe acel teren si este si intabulat acest teren

cine cerceteaza cauza cui trebuie sa ma adresez:???
detinerea Titlluilui obtinut pe baza de acte false face obiectul acestei legi???

Alte discuții în legătură

Aplicarea l.656/2002 stoica eugen stoica eugen detinerea unui Titlu de Proprietate obtinut prin infractiunea de fals face obiecvtul L.656/2002 art.23 lit.b si c in cazul in care s-a atribuit Titlul de ... (vezi toată discuția)
Tulburare de posesie ContSters309500 ContSters309500 buna ziua,va rog sa-mi spuneti ce pot face in situatia in care am o sentinta definitiva si irevocabila in favoarea mea pentru o suprafata de teren din spatele ... (vezi toată discuția)
Cine ne apara de hotararile judecatorilor si ale notarilor? emiliana emiliana 1.Am facut plangere ca BAP- ul dupa care s-a facut reconstituirea terenurilor, este vizibil modificat (sters cu guma ), cu foi lipsa.Eu am acte din anul ... (vezi toată discuția)