Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... asigurare obligatorie
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

asigurare obligatorie

Daca un conducator auto cu alcoolemie a produs un accident din vina lui,cel accidentat beneficiaza de asigurarea obligatorie a vinovatului baut?
Multumesc!
Dreptul asiguratorului de a recupera sumele platite atunci cand asiguratul sau a savarsit o infractiune cu intentie pe drumurile publice este prevazut la art.58 din Legea nr.136/1995.
ai avut dreptate Lulica/Necazuri mari cu Astra
Imi cer scuze fata de Astra. Mincinosi si neseriosi erau cei de la reprezentanta unde s-a dus masina la reparat. Am schimbat reprezentanta cu un service auto serios si totul este OK.