Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Completare carte de munca...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Completare carte de munca...

Am lucrat la o firma 1 an si 8 luni dar nu mi-a fost trecuta perioada lucrata pe cartea de munca. Contractele sunt inregistrate la ITM dar nu mi-a fost ceruta cartea de munca pt completare. Firma are sediul in Bucuresti, eu lucrand din alt oras.
Cum procedez ..?

Multumesc anticipat.
Solicitati adeverinta de la SC unde ati lucrat. Depuneti adeverinta si Cartea de munca la ITM din raza teritoriala, impreuna cu solicitarea.
Buna ziua !
Va duceti cu cartea de munca la fostul angajator si solicitati completarea acesteia in mod corespunzator sau varianta d-nei contabil Maran Corina .
Adrian Marin, Consilier juridic
Multumesc pt raspunsuri, dar din pacate problema este ca nu pot lua legatura cu firma, pt ca nu este nimeni de gasit (contractele de munca le am, dar adeverinta nu pot sa cer de la ei). Mai mult decat atat, sunt in proces cu ei pt neplata salarului....
Care este solutia ...?#-o
Aveti desfacerea CIM ?
Mi-am dat demisia, pt ca ei nu au avut de ce sa ma concedieze.....