Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii PLATA LA ASIG. SOCIALE
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

PLATA LA ASIG. SOCIALE

Buna ziua, sunt adm. la o firma nou infiintata, am un angajat cu norma de 2 h, cu salar de 180 lei, incepand cu 19.07. Am depus pana pe 25.08 declaratiile la finante, sanatate, etc. Totalul de plata de pe decl. 100 si 102 este de 51 lei. Am uitat sa il mai virez in conturile speciale de la trezorerie. daca virez suma luni ( 30.08) e o problema majora? trebuie sa platesc penalitati? cum se calculeaza? multumesc
Pentru neachitarea la termenul de scadenţă de către debitor a obligaţiilor de plată, se datorează după acest termen dobânzi de întârziere.
Nivelul dobânzii de întârziere este de 0,05% pentru fiecare zi de întârziere