Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general CARE E PLATA CATRE STAT A ANGAJATULUI SI ANGAJATORULUI?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

CARE E PLATA CATRE STAT A ANGAJATULUI SI ANGAJATORULUI?

CARE E PLATA CATRE STAT A ANGAJATULUI SI ANGAJATORULUI PENTRU UN ANGAJAT CU JUMATATE DE NORMA SI STUDII SUPERIOARE LA SALRIU MINIM PE EC?
Hotariti-va, ori e angajat cu studii superioare si juma de norma atunci are salar cf. grilei de salarizare pt .o pers. cu studii superioare-1200lei cu norma intreaga si 600 lei la juma de norma..:D
Ori e angajat cu juma de norma la salariul minim pe economie?adica la 600lei si juma de norma 300lei.:)
Lamuriri..?
elena 27 a scris:

CARE E PLATA CATRE STAT A ANGAJATULUI SI ANGAJATORULUI PENTRU UN ANGAJAT CU JUMATATE DE NORMA SI STUDII SUPERIOARE LA SALRIU MINIM PE EC?

Brut 600
Net 461

Contributii salariat

Somaj 0.50 % 3
Sanatate 5.50 % 33

C.A.S. 10.5 % 63
Nr. persoane întretinute 0
Deducere 250
Impozit 16 % 40

Contributii societate

Somaj 0.50 % 3
Sanatate 5.20 % 31
C.A.S. 20.8 % 125
C.C.I. 0.85 % 5
I.T.M. 0.75 % 5
Fd. acc. munca 0.159 % 1
Fd. gar. cr. sal. 0.25 % 2

Total contributii sal. 139
Total contributii soc. 172

Total general 772