avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 856 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... pfa transformat in ii
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

pfa transformat in ii

Buna, detin o autorizatie taxi pentru PFA si deoarece am vrut sa pun un sofer am transformat pfa in Intreprindere Individuala, ideea este ca inainte de a transforma am intrebat la primarie daca se tranfera si autorizatia automat iar raspunsul a fost afirmativ, insa dupa ce am terminat cu actele de ii si am fost la primarie pentru autorizatie mi sa spus ca nu se poate. Puteti sa ma indrumati deoarece sunt in impas eu autorizatie pentru pfa care este desfiintat, logic nu pot functiona

Alte discuții în legătură

Pfa taxi poate angaja o ruda de gradul i ? alexzeu alexzeu Ca PFA LICENTA TAXI pot lua baiatul sa lucreze cu mine pe masina?bineinteles cu atestat.?el dupa anul de incepator isi poate obtine atestatul de taximetrist ... (vezi toată discuția)
Pfa taxi ervin87 ervin87 buna ziua. Sunt nou pe forum. Am si eu o problema la care as dori sa ma ajutati.Tatal meu a decedat.Acesta avea ca activitate taximetria si era PFA cu plata ... (vezi toată discuția)