Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... ordonanta 58/2010
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

ordonanta 58/2010

pana cand putem depune declaratiile cf acestei ordonante?1
multumesc
Declaratiile se depun lunar pana in data de 25 ale lunii , pentru veniturile realizate in luna precedenta( ex : pt luna iulie se depun pana pe 25 aug ; pt august pana pe 25 sept , etc ) iar la sanatate aramas tot trimestrial.
Cu cat mai repede cu atat mai bine sa nu se considere rea vointa. Asta pentru ca au prelungit termenul (neprecizat) pentru ca toti contribuabili sa aiba timp sa descalceasca si sa inteleaga normele de aplicare.
L.C.