Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratia 100
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratia 100

Buna ziua,
o microintreprindere infiintata in august cand trebuia sa depuna declaratia 100, in octombrie (pt aug-sept) sau in noiembrie(pt aug-sept-oct)?
Se depune trimestrial, pana pe 25 octombrie 2013 cea pentru trimestrul III si pana pe 25 ianuarie 2014 cea pentru trimestrul IV. La aceleasi termene se face si plata.