avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 555 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratia 100
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratia 100

Buna ziua,
o microintreprindere infiintata in august cand trebuia sa depuna declaratia 100, in octombrie (pt aug-sept) sau in noiembrie(pt aug-sept-oct)?
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 11:17, 28 Noiembrie 2013
Se depune trimestrial, pana pe 25 octombrie 2013 cea pentru trimestrul III si pana pe 25 ianuarie 2014 cea pentru trimestrul IV. La aceleasi termene se face si plata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratie pentru impozit pe profit adrianasef adrianasef Buna ziua Va rog sa imi spuneti cum se depun declaratiile pentru impozitul pe profit pt anul 2013. Se depune declaratia 100 pt trim IV? Sau se depune doar ... (vezi toată discuția)
Impozit pe venit firma noua rebecavalentina rebecavalentina Dragii mei, va rog sa ma ajutati intr-o problema. Am o firma nou infiintata. In luna septembrie sunt taxele onrc si notar, depunere capital social. ... (vezi toată discuția)
Declaratie 112 ContSters138151 ContSters138151 Buna ziua, Societatile care se incadreaza la depunerea trimestriala a decl.112 trebuie sa depuna formularul 010 la Finante si sa anunte? Daca am depus luna ... (vezi toată discuția)