Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cui trebe sa ma adresez
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cui trebe sa ma adresez

Am o fetitza de 3 ani care imi poarta numele eu nu mai sunt cu mama ei si asi dorii sa stiu cui trebe sa ma adresez pentru schimbarea numelui Cu mama ei nu am fost casatoriti niciodata...
Sa schimbati numele copilului cu numele....cui?????

andymaurul
andymaurul a scris:

Sa schimbati numele copilului cu numele....cui?????

andymaurul

Probabil ca la nasterea copilului, parintii - necasatoriti fiind, au stabilit ca fetita sa poarte numele tatalui. Acum cei doi nu mai sint impreuna, iar tatal vrea ca fetita sa poarte in continuare numele mamei, nu numele lui... Hmmm... :(
Ariel_tm, utilizator
Chiar...hmmm!!!

andymaurul
pai acum depinde si de faptul daca sunteti sau nu tatal copilei sau ati fost doar de acord ca fata sa primeasca numele dvs.
daca e copilul dvs nu cred ca puteti face ceva
Sa schimb numele fetitei care este pe numele meu de familie cu Numele mamei de familie