Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariu incadrare - inspector asistent, cls I, treapta ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariu incadrare - inspector asistent, cls I, treapta 3, vechime 10%

Doresc sa-mi calculeze cineva salariul brut pentru: inspector asistent, Cls.I treapta 3. Multumesc mult celui care ma poate ajuta.
Acum, depinde unde-i angajat acest inspector asistent. Presupunand ca este angajat in administratia locala, salariul lui de incadrare este de 822 RON brut (include si sporul de vechime). Daca aplicam reducerea de 25%, ajungem la un brut incredibil de 616 RON.