Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... cursuri mediere
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

cursuri mediere

Centrul Regional de Facilitare şi Negociere- Filiala BRASOV organizeaza

Cursuri de Formare de Mediatori Profesionisti.

Cursurile se vor desfasura in perioada 18-24 OCTOMBRIE
si 1-7 NOIEMBRIE 2010 IN BRASOV

formeaza competente si
Absolventii cursurilor de mediere vor fi autorizati ca mediatori de catre Consiliul de Mediere, conform Legii nr 192/2006. Cursul si formatorii sunt autorizati de Consiliul de Mediere Romania si acreditati de Centrul Danez pentru Rezolvarea Conflictelor.
Mediator poate fi orice absolvent de studii superioare, indiferent de domeniu, care are minim trei ani de experienta in munca.
Ce ofera cursul de mediere:
• formeaza competente de mediator;
• va invata sa administrati procesul de mediere prin folosirea de instrumente specific;
• va ofera oportunitatea de a va evalua abilitatile personale de comunicare si de administrare a conflictelor;
• este interactiv şi perfect adaptat nevoilor specific ale participantilor;
• in urma absolvirii cursului, puteti sa va autorizati ca mediator.
Stuctura cursului:
• 14 zile de curs
• 80 de ore
• 6 ore de predare efectiv/zi
In vederea obtinerii certificatului care atesta absolvirea cursului, este obligatorie frecventarea a MINIM 90% din orele de curs.
Pentru absolvirea cursului de mediere, se va organiza un examen scris si oral, in termen de 1 luna de la data finalizarii cursului.
www.r f n c .ro

Relatii la tel
0766669627 SI 0726248636

Dar pretul cursului, de ce nu-l scrieti?