avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1934 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Salar contabil
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Salar contabil

Buna tuturor,

Am si eu o intrebare poate putin ciudata: vrea cineva sa ma angajeze contabil si habar n-am cat sa-i cer sa nu ma fac de cacao singur.
Firma: ferma de porci (cca 2000, subventii etc), 3 magazine, camera frigo, carmangerie, pensiune si magazin mixt (industrial). Cifra de afaceri circa 100-150 mii RON/luna, 30 angajati, masini, utilaje etc. Misiunea mea ar fi ca part time (2-4 ore pe zi) sa fac contabilitatea lor. Este acolo o fata care face receptiile la zi.
Oare cat as putea sa-i cer ca si salar pe luna. Mantionez ca firma e in provincie, nu in Bucuresti.
Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: ContSters109653 , utilizator 06:01, 6 Septembrie 2010
300 E:)
Daca stiti ca stapaniti situatia, intrebati : Cat imi dai ca sa raman !
Pe un ton relativ glumet.

:luck:

300 eur este putin ! Eu as negocia la 600 eur...cel putin.
Ultima modificare: Duminică, 5 Septembrie 2010
ContSters109653, utilizator
ana_abo a scris:

300 E:)


doar atat? prea putin
si nici cu ce a scris corina nu sunt de acord
cel putin 500e net
maran corina a scris:
300 eur este putin ! Eu as negocia la 600 eur...cel putin.


Corect!Aici sunt de acord cu tine.
Multumesc "Ana-Abo","Maran Corina"..si eu initial m-am gandit undeva la 1500 ron...o seara buna.

Astept si alte pareri, daca se poate. Ma mentionez ca in legatura de ferma am de facut o gramada de statistici si am de suportat aproape zilnic garda pentru ca se beneficieaza de subventii.... merita pentru 300 eur?

Alte discuții în legătură

Intrebari, intrebari ;) procedura pentru un strain din ue ContextualSoft ContextualSoft Buna ziua! :) E FOARTE interesant forum-ul vostru! Sunt un informatician de nationalitate franceza si locuiesc in Bucuresti. As dori sa aflu daca imi ... (vezi toată discuția)
Radiere firma bandi2 bandi2 buna. daca am inchis magazinul,acum 1 an si 3 luni,am obtinut si regimul derogatoriu,de la finante...dar, plec din tara, si nu o sa pot radia firma peste 1 an ... (vezi toată discuția)
Inventar fals BIGHY BIGHY Buna ziua,am vazut ca pe acest site pot primi lamuriri in legatura cu o acuzatie care mi se aduce.Am lucrat la un magazin,am avut gestiune,si sunt acuzat ca am ... (vezi toată discuția)